TP-Link IP csőkamera - C350 (FullColor, 5MP, 2,8mm, H265+, IP67, LED30m, IR30m, PoE/12VDC, SD, mikrofon, hangszóró)

Elsődleges fülek

TP-Link IP csőkamera - C350 (FullColor, 5MP, 2,8mm, H265+, IP67, LED30m, IR30m, PoE/12VDC, SD, mikrofon, hangszóró)
Elérhető készlet:
13 db
Nettó ár:
45 236 Ft
Bruttó ár: 
57 450 Ft
Kültéri
5 Megapixel
Látószög 100 fok
Éjjellátás 30 méter
WDR
Kialakítás Fix
Memóriakártya Micro SD TF
UPnP
DHCP

Rövid összefoglaló

Megrendelés, szállítási idő és fizetési mód

  • A rendeléseket igyekszünk még a rendelés napján vagy a következő munkanapon átadni a szállítást végző futárszolgálat számára
  • A rendelés értékét bakkártyával is kifizetheted már a rendelés leadásakor honlapunkon, de ha utalni szeretnél, arra is van lehetőséged természetesen. Utaláshoz ki fogunk küldeni egy díjbekérőt számodra, rajta a pontos információkkal
  • Amennyiben az utánvéthez ragaszkodsz, úgy is fizethetsz az átvétel során. Utánvétes fizetési mód viszont csak a GLS futárszolgálat kiválasztása mellett vehető igénybe, mert a többi kiszállítást végző futárszolgálat nem fogja biztosítani az utánvét lehetőségét az átadás-átvétel pillanatában
  • Mindenképpen fogsz kapni tőlünk számlát és jótállási jegyet, amelyet elektronikus formában fogunk eljuttatni számodra a termékek átadását követően
  • Minden termékünk magyarországi hivatalos importőrtől származik, ennek köszönhetően pedig magyarországi, gyártói jótállásal és szavatossággal rendelkeznek
  • Amennyiben egy termék rendelhető a honlapunkon, akkor az azt jelenti, hogy az adott nap reggelén még készleten volt. Mivel nem csak ezen a honlapon értékesítünk, előfordulhat, hogy egy-egy típus elfogyhat, mire a honlapunkon is megváltozik a készlet állapota. Amennyiben a rendelkezésre álló készletről szeretnél pontos információt kapni, hívj bennünket a +36703175803-as telefonszámon és kollégánk részletesen tájékoztatni fog téged

Videó felbontás

Ennek a kamerának a felbontása 5 Megapixel méretű. A pixelek száma azt határozza meg, hogy adott képterület vízszintesen és függőlegesen mennyi pixelből áll. Egy jól felismerhető arcról készült felvételnek minimum 50x50p méretűnek kell lennie, azaz függőlegesen és vízszintesen is 50-50 pixel méretű területet kell alkotnia a felvételnek. Az emberi arc többnyire 18-20 cm szélességnél ritkán nagyobb, tehát minden egyes centiméterre kb. 2.7 pixel részletgazdagság jut. Ekkor már felismerhető egy emberi arcról készített fénykép. Természetesen minél nagyobb az arc mérete a felvételen, annál felismerhetőbb.

A felvételen szereplő arc felismerhetőségét azonban nagyban befolyásolja a felbontás mellett a látószög is. Ennek a kamerának a látószöge 100°, így ez is hatással van arra, hogy egy emberi arc mekkora távolságból ismerhető fel a kamera által biztosított képanyagon. Minél nagyobb egy kamera látószöge, a jó arc felismerhetőség érdekében annál közelebb kell állnia megfigyelt személynek a kamera elhelyezési pontjához. Minél kisebb a látószög, annál messzebb is állhat a megfigyelt személy a kamerától. Ekkor viszont a kamera a távcsőbe nézéshez hasonlóan csőlátást fog tudni végezni csak.

Önálló működés

Mint minden IP kamera, így ez a kamera is közvetlenül a hálózathoz csatlakozva önálló mini számítógépként viselkedik, saját IP címe van, amelyen keresztül a gyártói programok segítségével kezelni és konfigurálni is tudod. A hálózathoz való csatlakoztatást közvetlenül a routeredhez vagy a hálózat más pontjaihoz is megoldhatod természetesen. A kamera alapvető feladatai, mint az élőkép közvetítése külön rögzítő berendezés beüzemelése nélküli is használhatók.

Kialakítás, termék felépítése

Kialakítását tekintve a TP-LINK VIGI C350-2.8 IP kamera egy cső típusú kamera. A csőkamera jelenleg még mindig legkedveltebb felépítési forma.

A csőkamerák kedveltségének és emiatt széles körű felhasználásának oka leginkább a könnyű telepíthetőség, hiszen néhány csavarral könnyedén felhelyezetők bármilyen felületre, valamint a tartókonzol biztosította 3 tengely mentén való beállíthatóság is nagyban hozzájárul a könnyű szereléséhez. Néhány rögzítőcsavar segítéségével gyakorlatilag bármilyen teszőleges megfigyelési pont felé irányítható a kamera lencséje.

A csőkamerák testére épített tartókonzol a tövében lévő csavar kiengedésével, a kamera házához képest annak hosszanti tengelye mentén elforgathatóvá válik. Ugyanúgy a konzol végén lévő talp is elforgatható lesz, amint a szélein lévő csavarok meglazításra kerülnek. Mivel a kamera kábelei a konzol közepén vannak átfűzve, a konzol hossztengelye mentén való elforgatása a kábelek épségét tekintve nem okoz problémát, mert azok meg sem mozdulnak ilyenkor.

A tartókonzol közepén lévő csukló a két oldalán lévő szorító csavarok kilazítása után 0 és kb. 90 fok közötti pozícióban beállíthatóvá válik. Ahogy a neve mutatja a csukló szétnyitható és be is zárható igény szerint. Azzal, hogy a kamera talpa és a kamera háza a csukló két végén körbe forgatható, valamint a csuklóval tetszőleges szöget is bezárhatunk, a kamera feje valóban bármilyen irányban pozícionálható.

Éjszakai látótávolság

A TP-LINK VIGI C350-2.8 ledek segítségével éjszaka is lát. Ekkor a gyár által megadott éjszakai látótávolsága 30 méter, mely a gyakorlatban azt jelenti, hogy ekkora távolságig képes a látótere közepén található tárgyat megvilágítani optimális viszonyok esetén. A gyakorlatban ezen a következők ronthatnak:

  • A megfigyelt látótérbe lógó, a kamera által kibocsátott fényt visszaverő tárgyak.
  • Köd, pára, csapadék
  • A kibocsátott fény a látótér közepén a legerősebb, attól távolodva kameránként különböző mértékben gyengül

Az éjszakai hatótávolságot nagyban befolyásolja a megfigyelt területen fellelhető tereptárgyak látótérbe való belógása. A kamera elhelyezésénél különösen ügyelni kell arra, hogy ne legyenek a kamera közvetlen közelében a fény terjedését akadályozó tárgyak, eszközök. Ilyen lehet pl. egy belógó gerenda, tuja, de akár egy egyszerű faág is problémát okozhat, ha túl közel található a kamerához.

Ugyancsak torzítja az éjszakai hatótávot, ha a kamera látóterében látszódik a kamerát tartó fal is. Igyekezni kell arra, hogy falak ne kerüljenek a kamera látóterébe, mert ha túl közel helyezkednek el a kamerához, a falról visszaverődő erős fény torzítja az alkotott kép fehéregyensúlyát. Abban az esetben, ha a fal túl világos, a kép egyéb területei túl sötétek lesznek.

Hálózati kapcsolat

Ebben az IP kamerában megtalálható egy vezetékes hálózati csatlakozó, amely segítségével LAN hálózatokhoz kábellel RJ45-ös porton keresztül tudjuk csatlakoztatni. Fontos, hogy Cat5 vagy e feletti besorolású UTP, FTP, STP kábellekkel egyaránt használható. A LAN csatlakozó adatátviteli sebessége lehetővé teszi a kamera legnagyobb felbontásakor előállítható legmagasabb bitrátán való kommunikációt egyszerre több végpont irányába is.

A hálózati kábel csatlakoztatásánál arra mindenképpen figyelni kell, hogy a csatlakozás vízhatlan legyen, tehát ne tegyük ki szándékosan magas párának, vagy akár az időjárás viszontagságainak sem. A csatlakozó lamelláira kicsapódó pára idővel tönkre fogja tenni a kamera és a kábel érintkezőit is, amely azok végleges meghibásodásához vezethet, ezért célszerű a kamera összes kábel csatlakozását vízhatlan kötődobozba lezárni.

Audio támogatás

A kamerában megtalálható egy beépített mikrofon, amelynek segítségével lehetőség nyílik a kamera által megfigyelt területen zajló eseményeket kísérő hangokat, beszélgetéseket is meghallgatni. Ha csendes, zajmentes környezetről van szó, 3-5 méteres távolságon belül az emberi beszédet még éppen kivehető minőségben tudja továbbítani számunkra a kamera. Ha nagyon zajos a környék, akkor a területen lévő zajok, zörejek elnyomhatják a beszéd hangerejét.

A mikrofon teljesítményére természetesen ráhatása van az időjárásnak is. Az erős, viharos szél, a kopogó eső mind-mind torzítják a közvetített hang minőségét és erősségét is.

Memóriakártyás támogatás

Ebben a kamerában lehetőség van a felvételek memóriakártyára történő rögzítésére is. A memóriakártyára a felvételeket a kamera önállóan menti, majd a kártya tárhelyének elfogyása esetén akár automatikusan törölheti is a régi felvételeket. A kártyára rögzített felvételeket visszajátszhatjuk a mobil applikációból is, tehát a nincs szükség a kártya eltávolítására ahhoz, hogy a felvételeket meg lehessen tekinteni.

A kamera gyárilag nem tartalmaz memóriakártyát, azt külön termékként szükséges megvásárolni hozzá. A kamerában csak a memóriakártya fogadására alkalmas slot található meg.

A memóriakártyák 32GB méret alatt jellemzően FAT32 formátumban kerülnek piacra, a 64GB és annál nagyobb kártyák viszont exFAT32 fájrendszerrel érkeznek. Előfodrulhat, hogy a kamerák kártyaolvasói nem olvassák be az exFAT32 formátummal rendelkező kártyákat, de ilyenkor nem kell pánikba esni, egyszerűen le kell formázni a kártyát FAT32 formátumúra.

Power over Ethernet (PoE)

A TP-LINK VIGI C350-2.8 IP kamera rendelkezik Pover over Ethernet (PoE) támogatással. A Pover over Ethernet konkrétan azt jelenti, hogy a kamera hálózati adatátvitelt biztosító (UTP, FTP, stb.) kábelén nem csak az adat, hanem az IEEE 802.3af és 802.3at szabványok által előírt módon áram is továbbítódik a kamera irányába a megfelelő PoE kompatibilis switchek, injektorok vagy routerek felől. Tehát a PoE nem azt jelenti, hogy a kamera alacsony feszültségű, tápellátására szolgáló adapterének tápfeszültségét adjuk fel a hálózati kábelen keresztül a kamerának, hanem a szabványok által előírt külön forrásból biztosítunk számára áramot.

Mivel a PoE egyetlen kábel használatával lehetővé teszi a tápellátást és egyben az adatátvitelt, nem kell annyit költeni a hálózati nagyfeszültség felszereléshez szükséges kábelek megvételére és bekötésére, valamint nincs szükség dugaljzatokra és egyéb kiegészítőkre. A PoE egyszerűbbé és többségében olcsóbbá teszi a hálózat telepítését és bővítését olyan épületekben, ahol az új távvezetékek telepítése túl költséges vagy lehetetlen lenne. A PoE használatával olyan helyekre szerelhetjük fel a kamerát, ahol az elektromos áram bevezetése nem lenne célszerű, mint pl.álmennyezetre. A PoE használatával csökkenthetők a kábelek és elektromos aljzatok az egyébként is zsúfolt berendezéstároló helyiségekben vagy kábelszekrényekben.

A PoE tápellátáshoz a feladási oldalról szükség van a kamera számára egy szabvány szerint kompatibilis PoE switchre, routerre, vagy akár injektorra, amellyel nem 12V, hanem jellemzően 48-55V közötti feszültség kerül továbbításra a kamera felé. Ebből a kamerában található stabilizátor alakítja át a felhasználandó feszültségi szintet annak ellenére, hogy a hálózati kábel ellenállása miatt nyilvánvaló feszültség esés is tapasztalható a kiépítési végponton.

A megfelelő feladáshoz mindenképpen ellenőrizd a paraméterek között, hogy milyen PoE teljesítményre van szüksége a kamerának. Az alap PoE ~15W, a PoE+ ~30W, a PoE++ ~50W, a High PoE pedig ~70W teljesítményt biztosítását igényli a feladási oldalon.

Szoftverek, segédanyagok letöltése

A TP-Link kamera kezelésére nincs gyártói PC-s alkalmazás, ezért csak mobil applikációból kezelhető és vezérelhető!

TP-Link Tapo Mobil Applikáció letöltése Android operációs rendszerre

A TP-Link által gyártott termékekhez egy univerzális Androidos mobil alkalmazás érhető el, amelyból egyszerre kezelhetünk IP kamerákat és NVR rögzítőket , vagy akár más okos eszközöket is, mint pl. egy okos dugaljzat. Mivel csak a mobil akalmazás használható hozzájuk, minden gyártó által biztosított funkció elérhető belőle, amellyel könnyen kezelhetővé válnak a TP-Link eszközök. Megfigyelés terén ugyan nem tudják felvenni a versenyt a nagy múltú kamera gyártó termékeivel, de egyszerű felépítésével jól kezelhetővé válnak a termékek általa.

 

TP-Link Tapo Mobil Applikáció letöltése iOS operációs rendszerre

A TP-Link a Tapo mobil alkalmazást kiadta iOS-t futtató eszközökre is, amellyel könnyen elboldogulnak a kamera telepítésben nem jártas felhasználók is.

 

Telepítési segédletek, útmutatók letöltése

Kezelőfelület

A TP-LINK VIGI C350-2.8 IP kamera nem rendelkezik webes kezelőfelülettel, csak Mobil App-ból vagy PC szoftverből vezérelhető, ami ugyanakkor egyszerűen konfgurálhatóvá és könnyen használhatóvá teszi a mindennapi üzemeltetés során. A mobil applikációból teljeskörűen beállítható a kamera és ez a tulajdonsága a kamerák telepítésében nem jártasak számára is vonzóvá teszi az Imou termékcsaládot.

 
 

Az TP-Link Tapo kamerákat vagy rögzítőket használhatjuk több eszközön is ugyanazzal a fiókkal, ehhez egyszerűen csak be kell lépni a mobil applikációba a másik készüléken és ott lesz benne a már hozzá adott kamera vagy NVR. Azonban van lehetőségünk a saját kameránkat megosztani másik felhasználóval is.

 

Az alkalmazásból is be tudjuk állítani a riasztást és a hozzá tartozó riaztási eseményeket is.

 

A TP-Link márka

Ezt a TP-LINK VIGI C350-2.8 elnevezésű terméket a TP-Link Corporation Limited gyártja, aki a világ egyik vezető SOHO és SMB hálózati gyártó és forgalmazó vállalata, illetve a világ első számú vezeték nélküli (Wi-Fi) termékeinek gyártója és forgalmazója, innovatív és díjnyertes megoldásokat kínálva a globális és hazai piacon. A TP-Link a világ 170 országában van jelen, és felhasználók több tízmillióját szolgálja ki nap mint nap.

A vállalat termékportfóliójában a hálózati kapcsolatok legújabb vívmányai kapnak helyet: a teljes otthoni lefedettséget biztosító Deco termékcsaládtől, a hordozható Mi-Fi eszközökön át, a távoli mobilos elérést kínáló okosotthon megoldásokig, valamint az intézmények, szállodák, iskolák, közösségi hotspotok és vállalati rendszerek számára költséghatékony Wi-Fi megoldást kínáló Omada termékcsaláddal bezáróan.

A gyártó SOHO termékeinek csúcsát a Deco Mesh és Smart Home Mesh technológia jelenti, mely révén az eszközök összehangolt működése egységes, stabil otthoni hálózatot alkot. A készülékek automatikusan és fennakadás nélkül kapcsolódnak át a Deco egységek között, melyek egyidejűleg akár 100 eszköz számára képesek megszakításmentes és kényelmes internetelérést biztosítani.

A TP-Link kiemelt figyelmet fordít az otthoni vírusvédelemre, így a HomeCareTM megoldások révén személyre szabott biztonsági szolgáltatásokat nyújt felhasználói számára, mint például a szülői felügyelet, a beépített vírusvédelem, valamint a Quality of Service (QoS), mellyel sávszélességi prioritást adhatunk a kiválasztott eszközöknek.

Az SMB termékek legújabb generációját az OC200 Omada Cloud Controller képviseli, mely a teljes Omada hálózat központosított kezelését biztosítja. A statisztikák valós időben történő figyelése, a hálózati forgalom grafikus elemzésének megtekintése, captive portál létrehozása, a rendszer frissítése és újraindítása az ingyenes felhő hozzáférés révén bárhonnan, bármikor elérhető, akár okostelefonon keresztül.

A TP-Link termékeket kedvelők számára a gyártó belépett a biztonságtechnika piacára is saját kameráival és rögzítő berendezéseivel együtt.

Az általunk forgalmazott minden TP-Link termék (kerülve a szürke import minden formáját) a gyártó által regisztrál hivatalos, legális útvonalán érkezik be hozzánk. De mit is jelent a szürke import a gyakorlatban? A szürkeimport azt jelenti, amikor egy termék nem a gyártói hivatalos disztribúciós útvonalon érkezik be országunkba, hanem jellemzően több lépcsős céghálózaton keresztül kerül importálása és sajnos nem ritkán akár számviteli trükkökkel téve olcsóbbá annak árát. Sajnos az a termék, amely nem a hivatalos import útvonalon kerül behozatalra, többségében nincs regisztrálva a magyarországi márkaszervíz hálózatban sem, így az elvárható garanciális feltételek sem tudnak teljesülni nála. A meghibásodás esetén ilyen szituációkban a hivatlos márkaszervíz helyett csak a forgalmazó tud segíteni a termék javításában vagy cseréjében.

Az általunk forgalmazott minden TP-Link termék hivatalos magyarországi importból származik! Ez annyit jelent, hogy a termékekhez hivatalos gyártói, magyarországi szervizben érvényesíthető jótállás és szavatosság tartozik. Sose vásárolj szürke importból származó olcsó és ezáltal vonzó választásnak tűnő TP-Link terméket, mert a hivatalos márkaszerviznél nem fogod tudni érvényesíteni garanciádat!


Kamera

Képérzékelő     1/2.7” Progressive Scan CMOS

Shutter Speed 1/3 to 1/10000 s

Slow Shutter    Yes

Min. szükséges megvilágítás   0.005 Lux; 0 Lux with IR/white light

Day/Night Mechanism               IR Cut Filter

Day/Night Switch          Unified/ Scheduled/ Auto

LENS

Type      Fixed Focal Lens

Focal Length    2.8 mm/4 mm/6 mm

Aperture            F1.6

FOV      2.8mm:

Horizontal FOV: 109°, Vertical FOV: 57°, Diagonal FOV: 128°

 

4mm:

Horizontal FOV: 90°, Vertical FOV: 48°, Diagonal FOV: 107°

 

6mm:

Horizontal FOV: 56°, Vertical FOV: 30.5°, Diagonal FOV: 66°

Lens Mount      M12*P 0.5

DORI Distance               2.8 mm

Detect: 63 m (206 ft)

Observe: 26 m (85 ft)

Recognize: 12 m (39 ft)

Identify: 6 m (19 ft)

 

4 mm

Detect: 80 m (262 ft)

Observe: 33 m (109 ft)

Recognize: 16 m (52 ft)

Identify: 8 m (26 ft)

 

6 mm

Detect: 120 m (393 ft)

Observe: 50 m (164 ft)

Recognize: 24 m (78 ft)

Identify: 12 m (39 ft)

Angle Adjustment (Manual)

Range Pan: 0° to 360°, Tilt: 0° to 90°, Rotation: 0° to 360°

ILLUMINATOR

IR LED Quantity: 2

Range: 30m

Wavelength: 850nm

White LED         Quantity: 2

Range: 30m

Illuminator On/Off Control       Auto/Scheduled/Always on/Always off

VIDEO

Max. Resolution            2880 X 1620

Main Stream     Frame Rate:

50Hz: 1fps, 5fps, 10fps, 15fps, 20fps, 25fps

60Hz: 1fps, 5fps, 10fps, 15fps, 20fps, 25fps, 30fps

 

Resolution:

2880x1620,2688x1520, 2304x1296, 2048x1280, 1920x1080,1280x720

 

Note: If the image rotation is set to 90° or 270°, the frame rate only supports up to 20fps.

Sub-Stream      Frame Rate:

50Hz: 1fps, 5fps, 10fps, 15fps, 20fps, 25fps

60Hz: 1fps, 5fps, 10fps, 15fps, 20fps, 25fps, 30fps

 

Resolution:

704x576,640x480, 352x288, 320x240

 

Note: If the image rotation is set to 90° or 270°, the frame rate only supports up to 20fps.

Bit Rate Control             CBR, VBR

Video Compression     Main Stream: H.265+/H.265/H.264+/H.264

Sub-Stream: H.265/H.264

H.264 Type       Main Profile/High Profile

H.264+               Main Stream Supported

H.265 Type       Main Profile?

H.265+               Main Stream Supported?

Video Bit Rate Main Stream: 256 Kbps to 6 Mbps

Sub-Stream: 64 Kbps to 512 Kbps

Image

Image Settings               Mirror, Brightness, Contrast, Saturation, Sharpness, Exposure, WDR, White Balance, Prevent Overexposure to Infrared Light, HLC Adjustable by Client Software

Image Enhancement   BLC/3D DNR/HLC/SmartIR

Wide Dynamic Range 120 dB

 

Note: When People & Vehicle Analytics is enabled, only DWDR is supported.

SNR      ≥ 52 dB

Image Parameters Switch         Yes

Privacy Mask    Up to 4 Masks

ROI       1 Region

OSD Setting      Yes

Hang

Hangkommunikáció    Two-Way Audio

Hangbemenet Yes

Hangkimenet   Yes

Hangtömörítés              Yes

Audio Sampling Rate   8KHz

Environment Noise Filtering     Yes

Audio Bit Rate 64 Kbps(G.711 alaw)

Hálózat

Szabvány           TCP/IP, UDP, ICMP, HTTP, HTTPS, DHCP, DNS, RTSP, NTP, UPnP UDP, SSL/TLS

ONVIF Yes

API        Open Network Video Interface (Profile S)

Simultaneous Live View            3 Main Streams & 3 Sub-Streams

Client   VIGI App, VIGI Security Manager

Web Browser   Google Chrome® 57 and above

Firefox® 52 and above

Safari® 11 and above

Microsoft® Edge 91 and above

Cloud   Yes

Biztonság          Password Protection, HTTPS Encryption, IP Address Filter, Digest Authentication

Figyelmeztetési és eseménykezelési vezérlés

Smart Event      Human & Vehicle Classification, Area Intrusion Detection, Line-Crossing Detection, People Detection, Vehicle Detection, Region Entering Detection, Region Exiting Detection, Object Abandoned Detection, Object Removal Detection, Loitering Detection, Scene Change Detection

Basic Event       Motion Detection, Video Tampering Detection, Exception ( Illegal Login), Scene Change Detection

Alarm Linkage Memory Card Video Recording, Message Push, Audible Warning, White Light Flashing

Linkage Method             N/A

Output Notification      Message Push

Deep Learning Function

People & Vehicle Analytics       Search and filter to people or vehicle of interest based on many different attributes, making post-event search faster and easier.

Face Capture   N/A

Face Comparison         N/A

Fizikai kezelőfelület

Hálózati csatlakozás    1 RJ45 10/100M Self-Adaptive Ethernet Port, PoE

Alarm   N/A

Reset Button    Yes

Power   DC Power Port

On-board Storage         Built-In Memory Card Slot, Support MicroSD Card, up to 256 GB

Built-in Microphone     Yes; Records Anything Going on within a 15-ft Radius of the Camera

Built-in Speaker            Yes

Audio   N/A

Általános

Operating Temperature             -30–60 °C

Storage Temperature   -40–60 °C

Operating Humidity      95% or Less (Non-Condensing)

Storage Humidity          95% or Less (Non-Condensing)

Csomagolás tartalma VIGI Network Camera

Quick Start Guide

Waterproof Cable Attachments

Mounting Accessories

Material             Plastic

Power Supply   12V DC ± 5%, Max. 9 W, 5.5 mm Coaxial Power Plug

PoE: 802.3af/at, class 0, Max. 10.5 W

Protection         IP67

Product Dimensions (L x W x H)            78.42× 186.88× 71.55 mm

Certifications   CE, NTRA, VCCI, KC, BSMI, FCC, IC

]>

Főbb jellemzők

  • 5 Megapixel
  • 100° fokos vízszintes látószög
  • MicroSD memóriakártya támogatás
  • Vezetékes (LAN)
  • Van PoE támogatatás
  • IP67 ellenállóság
  • Videókódolás: H265+, H265, H264+, H264
  • Beépített mikrofon: Van
  • Beépített infra led: Rendelkezik saját infra fényforrással
  • Szenzor: 1/2,7" CMOS
  • Lencse fókusztávolsága: 2,8 mm
  • Max. hálózati adatátvitel: 100 Mbit/s
  • Tápellátás: 12VDC / PoE
  • Infra hatótávolsága: 30 m
  • Típus, kilakítás: Cső

Hogyan működik?

Az IP kamera ugyanolyan önálló fizikai eszköz, mint egy számítógép. Önálló IP címmel rendelkezik, saját weblapja van, amelyen nézhetjük az élőképét, körbe forgathatjuk, zoom-olhatunk vele, természetesen csak akkor, ha ez a funkció meg is megtalálható benne. Működik akkor is, ha a helyi számítógép ki van kapcsolva és élőkép biztosításához nincs szüksége másra, mint egy routeren keresztül biztosított internet kapcsolatra. Az élő adást nézhetjük a kamera weboldaláról, számítógépre vagy mobiltelefonra, táblagépre telepített program segítségével is. Az IP kamera bekapcsolása után folyamatosan működni fog. Nem akkor kapcsol be, amikor mozgást érzékel, hanem állandóan figyel. Pl. azért, hogy észrevegye, ha valamilyen nem várt esemény történik és különböző folyamatokat indít abban az esetben, ha megbízzuk ezzel.

Az IP kamerát el lehet érni helyi hálózatból is, mint pl. a 192.168.1.xxx IP címmel, de távolból is el lehet érni úgy, hogy nem kell PC-t bekapcsolva hagyni hozzá. Ilyenkor az internet csatlakozást biztosító szolgáltatótól fix IP címet kell igényelni, vagy DDNS, azaz dinamikus hosztnévszolgáltató segítségére van szükség. Ilyen szolgáltató pl. a DynDNS, vagy a NO-IP.com is. A távoli elérés ilyenkor nem a példa szerinti 192.168.1.xxx cím lesz, hanem egy publikus IP cím, mint pl. 89.34.154.233 vagy a DDNS címünk mint pl. a valami.dyndns.org.

Felbontás

5 Megapixel

Éjjellátás

IP kamerák esetében az éjjellátás mindig kényes téma. A gyártók szeretik a legnagyobb távolságot megjelölni kameráiknál, mert ezzel vonzóbbnak, eladhatóbbnak tűnik a kamera a leendő tulajdonosa számára. Mi viszont jellemzően nem ezeket az értékeket tüntetjük fel paramétereink között, hanem inkább a saját magunk által tapasztalatakat. A saját adataink között szereplő értékek inkább állnak közelebb a valósághoz, mint a kicsit torzított gyártói értékek. S hogy mi okozza a különbséget?

Az éjjellátást rengeteg dolog befolyásolja. Elsősorban az a legfontosabb, hogy egy kamera milyen érzékelővel van szerelve, hiszen a szenzor a kamera szemének egyik fele. A másik legfontosabb tényező a lencse minősége. Vannak alacsonyabb kölségvetésű kamerák, amelyek lencséje olcsóbb, gyengébb anyagokból van felépítve. Pl. a műanyagból csiszolt lencsék fényáteresztő képessége korántsem olyan jó, mint a csiszolt üveg lencséké. Azok viszont drágábbak. Néha ez okozza a legnagyobb eltérést két azonos felbontású és hasonló paraméterű kamera ára és képminősége között. Nem ritka, hogy egy-egy kamerára rakható lencse többszörösébe kerül, mint maga a kamera. De túl mindezen nem csak a kamera képessége határozza meg, hogy meddig lát a kamera sötétben.

Képzeljünk el erős elemlámpát, amivel a sötétben világítunk. A zseblámpák túlnyomó többsége pontba világít, azaz nem az egész látóterünket világítja meg, hanem a tér csak egy adott pontját. Ott jól láthatunk vele, de más területek sötétek maradnak mellette. Ha ugyanennek a lámpának a fényét nem pontba, hanem előttünk minden irányba szétszórjuk, rögtön világosabb lesz körülöttünk minden, de a zseblámpa fénye nem fog ugyanolyan távolságba elvilágítani, mintha csak pontba világítottunk vele, ezért bár nagyobb területen látunk vele, de nem akkora távolságba, mintha egyetlen pontba továbbítanánk az összes fényt. Tehát IP kamera esetében fontos az is, hogy milyen szórási szöggel rendelkezik az infra megvilágítás és annak mekkora a fényereje. De van még más egyéb tényező is.

Ha az elemlámpával kiállunk a hortobágyi pusztába és egy 5 km-re lévő magas fát világítunk meg vele, természetesen nem fogjuk tudni kivilágítani azt és nem is fogjuk látni azért, mert a fény nagy része elveszik a sötétben és ha van is visszaverődő fény, az nagyon kevés ahhoz, hogy láthassuk a fát. Ha viszont az elemlámpával egy udvarban világítunk, ahol szomszéd épületfal, tuják, kerítések és egyéb tereptárgyak tarkítják a területet, máris más a helyzet. A kis távolság miatt szépen láthatjuk őket, mert a fény elegendő mennyiségben verődik vissza róluk és ez a fontos! Ha egy gyártó azt írja az IP kamerára, hogy 30 méterig lát a sötétben, az csak akkor igaz, hogy a körülmények optimálisak a számára. Ha a hortobágyi pusztában próbáljuk üzemeltetni, ahol nagy távolságokig sincs semmilyen tereptárgy, amiről a fénye visszaverődne, a kamera talán 10-15 méterig sem fog látni a sötétben. Ha bevisszük egy átlagos udvari környezetbe, vígan láthat akár 30 méteren túl is. Ha utcafrontra helyezzük, ahol van köztéri megvilágítás, akkor bár apró lesz, de 100 méterre elhaladó autót is megfigyelhetünk vele.

Videó rögzítése

Az az jó egy IP kamerában, hogy számtalan módon rögzíthetjük a képanyagát. Mivel mind otthonokban és irodákban is megtalálható, talán a legtermészetesebb megoldás PC-t használni a célra. Ilyenkor egy alkalmazás fut a számítógépen, ami a számítógépből térfigyelő központot varázsol úgy, hogy a PC az erőforrásainak függvényében egyéb korábbi feladatait is el fogja tudni látni. Bármennyire meglepő információ, ez a megoldás csak bekapcsolt állapotban működik, tehát a számítógépnek folyamatosan üzemelnie kell.

Használhatunk a feladatra NAS-t, azaz hálózati adattárolót is. Egyre több helyszínen lehet fellelni ilyen alacsony fogyasztású eszközöket, amelyek fő célja a nagy mennyiségű adatok tárolása rendkívül alacsony fogyasztás biztosítása mellett. Értelemszerűen a NAS csak akkor fogja tudni ellátni a megfigyelő központ szerepét, ha van benne IP kamerák üzemeltetésére szolgáló alkalmazás is és támogatni is tudja a használni kívánt kamerát. Azonban máris öngólt rúghatunk a fogyasztás csökkentésére tett kísérletünkben, mert a NAS-nak is éjjel nappal működnie térfigyelő központként és rögtön nem lesz igaz rá az ultra alacsony fogyasztás. A NAS innentől valószínűleg a maximális fogyasztását fogja produkálni majd.

Fordulhatunk célhardware-hez is. Ennek neve IP kamerák esetén NVR, azaz hálózati videó rögzítő berendezés. Úgy kell tekintenünk rá, mint egy butított PC-re, egy kamerák kezelésére szakosodott NAS-ra, amely kis méretű házba lett szerelve és máshoz nem ért, mint a kamerák üzemeltetéséhez. De ahhoz nagyon. Hogy mennyire, azt típusa válogatja persze. Természetesen az NVR is bekapcsolva fogja tudni végezni feladatát és szükség lesz hozzá egy monitorra és beviteli eszközökre is, mint pl. billentyűzet és/vagy egér. Sajnos az NVR-ek többsége nem olyan rugalmas, mint egy PC, ezért a kamera kiválasztásánál körültekintően kell eljárnunk.

Email küldés

Írhatnánk, hogy a kamera képes email-t küldeni mozgás érzékelés esetén és ez milyen nagyszerű lehetőség, de árnyaljuk egy kicsit. Ahhoz, hogy egy IP kamera email riasztást tudjon küldeni mozgás érzékelés esetén, mozgást kell érzékelnie és ez egy jelentőségteljes lépcsőfok az email küldés folyamatában. Beltéri kamerák esetén a riasztást kiváltó események általában egyértelműek. Pl. nyílik az ajtó, belép valaki, a kamera mozgást érzékel, és megy az email riasztás. Zárt raktárakban hasonló a helyzet, hiszen csak akkor van riasztás, ha valaki nyitja az ajtót, áthaladnak a látótér területén, stb.

Ha a kamerát viszont olyan környzetben használjuk, amely már inkább természetes, mint mesterséges, változnak az email küldés lehetőségei. Jön a vihar, fújja a szél a fák leveleit, esik a hó, szakad az eső, a pók hálót sző a kamera elé, lepkék, rovarok, az őket üldöző maradarak repkednek a kamerák előtt. Nem mindegy, hogy ezek milyen távolságban zajlanak a kamerák előtt. Mert pl. ha egy ember 10 méterre sétál a kamera előtt, a kamera pontosan akkorának fogja látni, mint egy néhány centiméterre lévő pókot az objektív előtt. Ez kivédhetetlen velejárója a kültéri használatnak. Tehát az email riasztás lehetőségét tekintsük opciónak, de ne erre alapozzuk megfigyelési rendszerünket, mert lehet közel 100%-ban pontos és közel 100%-ban pontatlan is.

Mozgás érzékelés

Amikor mozgás érzékelésről van szó, mindig ingoványos területen lépkedünk, mert a mozgás érzékelés folyamatát számos tényező együttesen alkotja. Az érzékelés eredményét befolyásolja a hardware, a rajta futó intelligens, vagy kevésbé okos számítási algoritmusok és nem utolsó sorban a környezeti behatások. Az IP kamerák szoftveres mozgás érzékelést végeznek, amikor a keletkezett képkockák tartalmát hasonlítják össze egymással keresve bennük az algoritmusuk által meghatározott eltérési mintázatokat. Vannak egyszerűbb típusok, amelyek csak a képpontok számának mennyiségét vizsgálják, de vannak, ahol az alakok, esetleg arcok felismerése is megtörténik és ezen objektumok mozgását vizsgálja képtartalom alapján a szoftver. Utóbbi már inkább hasonlít az emberi agy munkájára, de még messze vagyunk az emberi elme végezte közel tökéletes felismeréstől.

Azonban hiába az intelligens felismerés, mindig lesznek tévesztések. Amikor egy pók mászik be az érzékelő elé, látszódhat akkorának, mint egy kamion 15-20 méteres távolságban, ezért kiváltódhat hatására a mozgás érzékelési folyamat ugyanúgy, mintha repülőgép helyett egy madár vagy pillangó repülne be a képbe. Ezen csak fejlettebb szoftveres algorimusokkal védekezhetünk. Mivel a  kamerák képessége mindig adott a PC-s szoftver, NVR, vagy NAS képessége lesz inkább a mérvadó a mozgások felkutatásának folyamatában. Egy jó PC-s szoftverben pl. nem csak a mozgási területeket jelölhetjük ki és nem csak a mozgás érzékenységét állíthatjuk, de lehetőségünk van akár a mozgást kiváltó folyamat időtartamát is meghatározni. Konkrétan csak akkor legyen mozgás érzékelés, ha a mozgási folyamat 1,5 másocpercig fennált, nem csak felvillant valami a képen. Írhatnánk, hogy az arc azonosítás is milyen jó, de mi történik, ha a behatolónak nincs arca, szóval ez inkább opció legyen mint alapvető kitétel.

Memóriakártya használata

Ennél a kameránál lehetőségünk van a képanyag memóriakártyára való rögzítésére is, amely egy rendkívül vonzó lehetőség, hiszen a rögzítéshez nem kell más eszközöket is üzemben tartanunk. Joggal gondolhatjuk, hogy adott a kamera, veszünk bele egy 32 Gb-os kártyát amit belenyomunk a foglalatba és máris kész az önálló rögzítés legegyszerűbb formája. Úgy gondoljuk évekre le van tudva a rögzítési problémánk. Az elgondolás jó, csak információ hiányában tévedünk egy kicsit.

Kezdjük ott, vajon hányszor lehet újraírni egy merevlemezt (HDD)? Ez természetesen változó, de többnyire kb. 300-400 ezerszer, némelyik típust még többször is újra lehet írni. Ami igaz is, meg nem is, mert az írási lehetőségek a szektorokra vonatkoznak. Egy-egy fájl, több szektort is átfed, sőt egy-egy szektorban több fájltöredék is lehet. Lesznek olyan szektorok, amikbe többször írunk, míg másokba kevesebbszer. Hogy ez milyen arányban fordul elő, az többnyire az alkalmazott technológiától és annak árától függ. Amikor egy szektor elfárad, akkor jönnek a HDD-k esetében a rossz szektorok, amiket már nem fogunk tudni többet használni, mert elkoptak. De mi van az SSD-kel, amikben nincs mozgó alkatrész?

Az általános SSD lemezek a memóriakártyákoz hasonlóan NAND FLASH memóriamodulokat használnak. Ezekben megtalálható pl. az a S.M.A.R.T. technológia, ami figyeli, hogy melyik szektor hányszor volt már írva és igyekszik a következő írási ciklusok alkalmával a kevésbé használatakat terhelni, így növelve a lemez élettartamát. Azaz nehezebben fáradnak el rajta a szektorok. A hiba ott van elrejtve és nem kommunikálva, hogy az élettartam nem elég hosszú, ha folyamatosan változtatjuk a lemez tartalmát. Ha egy-egy szektor írási ciklusának végére érünk, akkor többnyire a lemez lezár, írni már nem tudunk rá, csak a meglévő adatokat tudjuk levolvasni róla.

A Flash memóriák is pontosan így működnek azzal az aprócska eltéréssel, hogy hiányzik belőlük a S.M.A.R.T. okossága. Ennek az a veszélye, hogy a lemez töredezettsége miatt lesznek szektoraink, amelyek 5x, 10x, 20x, 50x vagy akárhányszor elhasználtabbak lesznek a töbinél. S ha elérkezik a memóriák elfáradása, akkor a lemez itt is lezár írásvédett módba. De vajon hányszor lehet újra írni egy-egy memóriakártyát? Egyik gyártó sem vallja be, de kb. 3-5000-szeres a szektoronkénti írhatósági ciklus. Ebből rögtön lejöhet, hogy ha naponta tele is írjuk a kártyát, akkor is 3000-szer tudjuk tele írni a kártya tartalmát, tehát 3000 napig, azaz 8,2 évig működhet majd. De ha lesznek szektoraink, amelyek 10x terlhetebbek a többinél, akkor már csak 300-as ciklusról beszélünk, ami ugye egy év sincs. Ha 30x terheltebb szektorrokkal is fogunk rendelkezni, akkor máris csak 100 napról beszélünk. A szektorok elfáradása pedig nem tartozik az élettartam garanciába sehol sem. Ennyit bír a(z olcsó) csúcstechnológia.

Tehát jó a memóriakártyás rögzítés, de oda kell figyelni rá, folyamatos ellenőrzést igényel és ebben rejlik a veszélye.  Nem lehet megjósolni, hogy meddig fogja bírni pontosan, nehogy akkor ne működjék, amikor szükség lenne rá, hiszen ebben az esetben semmit sem értünk el vele. S hogy mennyi fér egy 32 Gb-os kártyára? Terhelés függő természetesen. Pl. 4Mbit-es tömörítéssel, 30fps képkockasebességgel napi 43,2Gb tárhely igényünk van (4 Mbit / 8 bit * 60 másodperc * 60 perc * 24 óra = 43,2Gb). Ha kell a jó minőség, de elég a másodpercenkénti 15 képkocka is, akkor máris feleződik az igény, tehát 21,6Gb a napi tárhely igény folyamatos rögzítés mellett.

Biztonság

A z eszköz beállítása során saját jelszóval rendelkező felhasználói fiókot tudunk beállítani. A jelszó vissza nem fejthető, ezért igyekezzünk olyan nevet és jelszót beállítani, amelyet könnyen meg tudunk jegyezni, de mégis elég erős ahhoz, hogy ne legyen könnyen kitalálható.

A névben és a jelszóban az angol ABC kis és nagybetűi, valamint számok szerepeljenek, kerüljük a speciális karaktereket. Mivel a bizotnsági eszközök http parancsokkal kommunikálnak, az url-ben átadott paraméterek bizonyos esetekben rendellenes működést okozatnak a különböző platformokon való használat során.

Név/jelszó nélkül nincs lehetőségünk hozzáférni a beállításokhoz, de akár az élőképhez sem. Ha elveszítettük a bejelentkezési nevet vagy jelszót, nincs lehetőségünk visszakapni azt, resetelni kell a beállításokat. Ennek a folyamatnak a menetéről kérjük kérdezz bennünket bizalommal!

Távoli elérés

A P2P IP kamera távoli elérése talán az egyik legegyszerűbb dolog. A peer-to-peer protokoll működési elvét követve egy köztes szerver adatbázisát felhasználva, a két fél, konkrétan az applikáció és a kamera közötti csatorna közvetlenül létrejön megkönnyítve a konfigurációt és a használatot mindenféle port átirányítás és egyéb részletekbemenő konfiguráció nélkül.

A kamerán megtalálható egy QR kód, ill. ennek karakterekkel kifejezett jelentése. Enek a kódsornak vagy QR kódnak applikációval való beolvasása, valamint a név/jelszó megadása után a kamera távolból máris képes élőképet biztosítani. Nem kell a routerben beállítani semmit, sőt mivel a P2P direkt csatornát biztosít az app és a kamera között, az élőkép biztosítható bármilyen internet mögül is. Áram alá rakjuk a kamerát, megnyitjuk a kezelő alkalmazást, lefényképezzük a mobillal/tablet-tel a QR kódot vagy kézzel bevisszük a kódsort, beírjuk a kamerába való bejelentkezéshez szükséges nevünket, jelszavunkat és máris működik a távoli elérés.

Nagyon fontos a p2p kapcsolat használatához, hogy a routerben engedélyezni kell az uPnP funkciót. A Universal Plug and Play egy olyan funkció a routerekben, amely lehetővé teszi, hogy a kamera saját maga nyithasson tetszőleges szabad portot a távoli elérése érdekében. A gyártó sok más termékéhez hasonlóan ennél a kameránál is alapvetés, hogy a konfigurált felhasználói név és jelszó hiánya esetén nem lehet élőképet és konfigurációs interfészt elérni rajta.

Miért tőlünk rendeld meg?

Fényezhetnénk magunkat, hogy tőlünk rendeld meg, mert mi vagyunk a legjobbak, mi vagyunk a legnagyobbak, mi vagyunk a legmegbízhatóbbak, de ez van aki számára igaz, másoknak már korántsem. A vélemény mindig szabad, de örökre szubjektív is marad. Egyébként pedig miért vásárolnál viszonteladóinktól, ha egyenesen tőlünk is megrendelheted?

  • 2008 óta foglalkozunk IP kamerák és tartozékaik forgalmazásával
  • Nem csak értékesítjük, de használjuk és üzemeltetjük is eszközeinket
  • Élő demó kameráinkat a nap 24 órájában elérheted Élő webkamerák oldalunk alatt
  • Saját raktárkészlettel dolgozunk, nem mástól rendeljük meg termékeinket, ha rendelést adsz le webáruházunkban
  • Készlet adataink nyilvánosak, nem titkoljuk el mennyire kicsi vagy éppen nagy készlettel dolgozunk egy-egy típus esetén
  • Ha elakadsz a telepítés, vagy használat során, kereshetsz bennünket és mi segítünk megtalálni a probléma okát
  • Ha hibás, szállítási sérült vagy gyárilag hiányosan csomagolt terméket találsz, ingyen kicseréljük neked
  • Ha rendelésed megérkezése után mégsem szeretnéd a terméket, 15 napon belül élhetsz áruvisszaküldési jogoddal
  • Garancia időn belül meghibásodott eszközödet otthonodban, irodádban vagy bárhol ingyen átadhatod az általunk küldött futárnak aki ugyancsak ingyen fogja visszavinni számodra a javított vagy cserélt terméket

Kiszállítás

Amennyiben a  termék raktárkészleten van, úgy a rendelésed leadását követő 1-2 munkanapon belül kiszállítjuk számodra. Ez többnyire úgy néz ki, hogy a 11-12 óra magasságáig leadott rendeléseket igyekszünk a következő munkanapon kézbesíteni számodra. Az árut magyarországi saját raktárunkból indítjuk és 100e Ft feletti rendelés esetén a kiszállítás Magyarország egész területére ingyenes. A "Kosárba rak" gomb mellett találod a termékből elérhető aktuális mennyiséget. Amennyiben csak 1-3 db-os készletet látsz, mindenképpen egyeztess velünk telefonon, mert lehet, hogy éppen most adtak le email-ben is rendelést az utolsó darabokra, amelynek készletünkre gyakorolt hatása a weboldalunkon még nem látszik.

Pénzvisszafizetési garancia

Ha nem azt a terméket rendelted volna, amire szükséged van és az értékkülönbözet megfizetése mellett végzett típuscserét sem tartod elfogadhatónak, 15 napod van arra, hogy visszavásároltasd velünk a már megvásárolt termékedet. Ehhez a termék megérkezését követően 15 naptári napon belül kell vissza indítanod hozzánk a megvásárolt eszközt minden tartozékával együtt és természetesen sértetlenül meg is kell érkeznie hozzánk. A visszavásárlási lehetőségeidről ide kattintva kaphatsz bővebb tájékoztatást.

Garancia

Ennél a terméknél 4 év gyártói/forgalmazói és teljes egészében magyarországi jótállást biztosítunk. A jótállás határidejének kezdete a megrendelt termék kiszállításának ideje és nem függ a termék gyártásának idejétől. A jótállás érvényesítésének feltétele, hogy a hibás termékről a jótállási határidőn belül írásos információt kell kapnunk a felhasználó részéről és a terméknek legkésőbb a jótállási határidőt követő 7 napon belül elküldésre kell kerülnie részünkre. Garanciális feltételeinkről bővebben itt tudsz olvasni.

Technikai terméktámogatás

Az ONVIF egy szervezet, amit az Axis Communications, a Bosch Security Systems and Sony hozott létre azért, hogy az IP alapú megfigyelő rendszerek elemei (pl. kamerák és rögzítők) egy szigorú szabványban rögzített módon márkafüggetlenül is kommunikálhassanak egymással. De amint tudjuk, az életben vannak csavarok, amelynek egyik velejárója, hogy az ONVIF soha nem lett szabvány, a másik, hogy a protokoll változik és az ONVIF verziók gombamód szaporodni kezdtek, így az ONVIF-ban szinte már számtalan verzió és alverzió látott már napvilágot. Ahhoz, hogy két ONVIF kompatibilis eszköz kommunkálni tudjon egymással fontos, hogy az alkalmazott verzióik vagy azonosak legyenek, vagy a rögzítő oldal magasabb verziószámot képviseljen. Ellenkező esetben a két termék nem fog tudni információt megosztani egymással, hiszen más-más nyelvet fognak használni a kommunikációban. Amire viszont oda kell figyelni, hogy hiába azonos két specifikáció követés, ha a mérnök, aki az adott protokoll követését megírta hibát vétett. Mielőtt óriási rendszert építtetnénk a kamerákból le kell tesztelni a tervezett eszközök zökkenőmentes működését, nehogy a projekt közepén érjen meglepetés bennünket. Érdemes márkán belül maradni, mert ott a legkisebb a hiba lehetőség a saját protokoll használata miatt, de ha már vegyíteni kell két különböző gyártó termékét egy rendszer alá, érdemes kikérned véleményünket, hogy vannak-e tapasztalataink az adott típusok együttműködéséről.

<div class="views-lazy-load">Betöltés...</div>

<div class="views-lazy-load">Betöltés...</div>