Kamerás megfigyelés mobil internet hálózaton - TP-Link TL-MR3420 router és Telenor ZTE MF110 USB modem beállítása
Elsődleges fülek
Évekkel ezelőtt aktív tárgyalásokba kezdtünk az akkor még Pannon, ma már Telenor márkanéven futó mobil szolgáltatóval olyan közös internet csomagok megteremtésére, amelyek valóban ki tudnák szolgálni a kamerás megfigyelések teremtette feltételeket. Az akkori magas mobilnet előfizetési- és a még magasabb router beszerzési árak komoly gátat szabtak a kamerák mobil internetre történő telepítésének, azonban a magas költségek ellenére mégis folyamatosan szép számban sikerült többnél több telephelyet, raktárat, garázst, átmenő forgalmat, stb. figyelő kamerákat telepíteni, de a több ezres darabszámú telepíthetőség még váratott magára...
...egészen mostanáig. Mára sokat változott a helyzet. A mobilnetes előfizetések árai folyamatosan csökkennek és végre megjelent egy olyan eszköz a piacon, amely könnyű telepíthetőségével és a felmerült összes kritérium teljesítésével már-már majdnem tökéletes alternatívát jelent a szó szerint értendően bárhol megvalósítható online megfigyelés kialakítására.
De ne szaladjunk nagyon előre, jöjjenek a konkrét kritériumok:
- SIM vagy mobilnetes USB stick támogatása
- WiFi biztosítása
- Szabadon kofigurálható port átirányítás
- Dinamikusan változó IP címek melletti használhatóság, azaz a Dynamic DNS (DynDNS) szolgáltató támogatása
- Az internet szolgáltatásnál saját egyedi (akár dinamikusan is változó) IP cím használata az interneten
A fenti nagyon fontos kritériumok közül is a mobilszolgáltató felé felállított legfontosabb kritérium az, hogy az internetre csatlakozó SIM rendelkezzen saját IP címmel, hogy a rá kötött eszközök egyáltalán megtalálhatóak legyenek a távoli eléréskor. Jelenlegi tudásunk szerint ezt a három nagy magyar mobil szolgáltató közül csak a Telenor képes biztosítani. Ha a T-Mobile vagy a Vodafone részéről valakinek lenne információja arról, hogy halandók számára egyéb extra körök nélkül is elérhető a SIM-enkénti egyedi IP cím, így a kamera élőkép átviteli lehetőség külön hókuszpókusz nélkül, legyen szíves haladéktalanul értesítsen bennünket, mert nekünk több mint két év alatt nem sikerült olyan illetőségű kollégát találni ezeknél a szolgáltatóknál, akik ki merték volna jelenteni és be merték volna mutatni annak működését, hogy náluk is működik ugyanez!
Szóval egyelőre marad a Telenor, aki egyébként szinte már az egész országot teleszórta 3G állomásokkal, így a szélessáv általuk valóban sok helyen elérhető és rengeteg tapasztalattal a hátunk mögött nyugodtan állíthatjuk, hogy az élő webkamerás megfigyelés tökéletesen működik rajtuk keresztül. De lépkedjünk sorban tovább a korábbiakban felállított kritériumok között. Ha már van saját IP címünk, vélhetően további előfizetési díjak megfizetése nélkül ez állandóan (dinamikusan) változni is fog számunkra, ezért rendkívül fontos, hogy a router támogassa a DynDNS szolgáltatást is. Bár ez önmagában még mindig nem elég, mert hiában tudjuk az eszköz által használt mobilnet IP címét, ha nem tudunk adatokat forgalmazni a routeren át a kamera és a számítógépünk/mobiltelefonunk/táblagépünk között. Tehát a port átirányítás (Port Forward) is alapvetően elengedhetetlen. Lényegében ezek lennének a minimum kritériumok, a többi már csak kényelmesség. A SIM/USB stick támogatás azért említendő, mert nélküle nem is menne a mobilnet a WiFi pedig a valóban könnyű használhatóságot teremti meg.
Hogy miért fontos a WiFi? Képzeljünk el egy nyaralót, amely egy piciny tó partján áll és még szerencse, hogy áramot is biztosít a szolgálatató rajta. Milyen jó lenne ezt a nyaralót figyelemmel kísérni akkor is, amikor éppen nem nyaralunk, de ha nyaralunk, milyen jó lenne, ha lenne WiFi-s lefedettséggel internetünk is az ottlétünk alatt. Ha másért nem is, de ezért szeirntünk nagyon fontos a WiFi támogatása mindamellett, hogy kameráink zöme Wireless kapcsolaton keresztül is konfigurálható a használatra, így nem kell szétfúrni a falakat a telepítés során, hiszen a biztonsági kamera/kamerák áramellátását egy lengőkábeles hosszabbítóval is meg tudjuk oldani.
Szóval a lényeg az egészből annyi, hogy végre találtunk egy olyan eszközt, ami idáig stabilan működött tesztelésünk alatt, ára a baráti bruttó 10eHUF alatti árkategória közelében marad. Ez az eszköz nem más, mint a TP-Link TL-MR3420 3G WiFi router.
Amennyiben vásárolunk egy ilyen routert, bárhol (gyakorlatilag tényleg bárhol) kialakíthatunk vele élő kamerás megfigyelést legyen az nyaraló, településektől távol eső telephely, eldugott raktárépület vagy akár mozgó gépjármű is! Igen, nerm írtuk el. Országunk útjain tucatszámra szaladgálnak olyan autók, amelyeket kameráinkkal szereltük fel és a Telenor hálózatán keresztül tettük elérhetővé felhasználóink számára. De vágjunk a dolgok közepébe és mutassuk is be, miért jó nekünk ez a TP-Link TL-MR3420 3G/3.75G Wireless router.
Első körben be kell ruháznunk egy Telenor 3G képes USB Stick-re és hozzá egy SIM-re is előfizetéssel természetesen. Szerencse, hogy hűségnyilatkozat mellett a Telenor már ingyen adja az USB stic-ket, így az nem jelent külön költséget számunkra. A legkisebb "korlátlan" csomagjuk amelyet alkalmasnak találunk kamerás megfigyelésre Internet Classic névre hallgat. Ha a kamera állandóan aktív is, akkor sincs túlforgalmazási díj, maximum korlátozzott átviteli sebesség (min. 256mbit/sec felfelé), ami már majdnem elegendő a másodpercenkénti 1 képfrissítéshez. Ez annyit jelent, hogy ha át is lépjük a 3Gb-os adatforgalmi korlátot, akkor sem fogunk többet fizetni érte.
ZTE MF110 Mobilnetes USB stick modem
Tehát már megvan az USB modemünk. Hogy a TP-Link TL-MR3420-as routerünkhöz pontosan milyen USB-s modemek használhatók, a következő linken elérhető PDF fájlból szépen kipuskázható.
TP-Link TL-MR3420 routerrel kompatibilis modemek listája
Tehát megvan az USB modem és megvan a router is. Kezdjünk neki a telepítésnek. Most hanyagolnánk a szájbarágós részeket, hogy bontsuk ki a csomagot, stb, stb... Kivettük a routert a dobozoból, ami így üzembe helyezés előtt állapotban van.
Fogjuk meg az USB-s modemünket, majd helyezzük bele a szolgáltatótól kapott SIM-et.
A SIM-et tartalmazó foglalatot óvatosan toljuk be a helyére.
Ha szépen a helyére raktuk a SIM foglalatot, nem látszik semmi a foglalatból.
Ha a SIM a helyén, toljuk bele számítógépünk egyik szabad USB portjába a modemet és telepítsük fel róla a kezelő szoftvert, majd indítsuk el...
...és kattintsunk a 3. gombra a Beállítások menü eléréséhez. Ne csináljunk semmi mást, mint inaktiváljuk a Biztonság menü alatt található PIN használatot. A szolgáltató értékesítő kollégája bizonyára minden határ mellett élőt paráztatni fog, hogy kézi hálózatot állítson be az eszközön, de nem kell foglalkozni vele. Már a vásárlás pillanatában vetessük le a SIM számára elérhető szolgálatatások közül a roaming-ot és nem lesz a külföldi adatforgalmazás miatt problémánk!
Nagyjából már kész is vagyunk a modem konfigurálásával, így nincs más dolgunk, minthogy csatakoztassuk a SIM-et a router USB portjába.
A "Please Run the CD First" felirattal nem törődve jobb szeretjük magunk konfigurálni a routereket, de azért most végigviszünk mi is egy "Quick Setup"-ot (Gyors Beállítást).
Lépjünk be a routerbe a 192.168.1.1 IP címen. Az alábbi példában mi már átállítottuk saját hálózatunkhoz a routert, ezért látszik ott a 192.168.228.1 IP cím, de ez senkit ne zavarjon meg. Ha beléptünk a routerbe, az alábbihoz hasonló kép fogad bennünket.
Ba oldalt kattintsunk a "Quick Setup" gombra...
...majd adjuk meg, hogy melyik hálózat legyen a preferált (előnyben részesített). A mi példánknál maradva, ez a router csak 3G hálózatot fog használni, de kitűnő választás lehet azok számára is, akik kisegítő internet csatlakozáshoz használják a Telenor hálózatát. Jobb félni, mint megijedni alapon, ha nincs ADSL vagy kábelnet, a router képes átváltani automatikusan 3G-re is. IT körökben ezt szokták redundáns csatlakozásnak nevezni. Ha nincs ADSL, van 3G, ha van ADSL, már nem kell 3G a lényege. Mi is ezt használjuk, hogy ha a kábelnektünk elszáll, 3G hálózaton még mindig tudunk dolgozni. Nagyon hasznos dolognak tartjuk. De a kis kitérő végén kattintsunk a "Next" gombra!
Ne keressük kicsiny országunkat a listában, mert nem fogjuk megtalálni! Egyszerűen kattintsunk a "Set the Dial Number and APN manually" jelölőnégyzetre és adjuk meg kézzel a tárcsázandó számot Telenor esetén (*99***1#) valamint az APN nevet (net). A felhasználói nevet és jelszót hagyjuk üresen, de ha van benne valami, azt mindenképpen töröljük ki!
A "Quick Setup" utolsó előtti lépésében konfiguráljuk a WiFi hálózatunkat...
...majd kattintsunk a "Next" gombra...
...utána pedig a "Finish"-re. A routerünk most már készen áll a mobilnetes használatra. Újraindítást követően ki is jelzi a csatlakozás állapotát.
Ha nem bírjuk a router által gyárilag beállított 192.168.1.1 IP címet, beállíthatunk helyette másikat is kézzel.
S ha valamit elbaltáztunk a "Quick Setup" során a 3G beállításoknál, kézzel módosíthatunk rajta.
Ugyenezt megtehetjük a WiFi-vel is. Kézzel finomhangolhatjuk a beállításokat a használt csatornáktól kezdve...
...egészen a titkosításokig. Ha mindenen túljutottunk, a routerünk már kész a mobilnetes használatra, de még nem kész a kamerás megfigyelésre. Van még két funkció, amit be kell állítanunk a routerben. Ezek közül az első a Dynamic DNS azaz a DynDNS konfigurálása. Ha már regisztráltunk DynDNS hosztnevet, be is állíthatjuk a router-ben, és végül nincs is más dolgunk...
...mint konfigurálni a port átirányítást (átirányításokat több kamera esetén). Válasszuk ki a képen látható "Virtual Servers" menüpontot és kattintsunk a nyíllal jelzett "Add New..." gombra...
...majd adjuk hozzá a kívánt paramétereket és mentsük el a beállítást.
Ha minden rendben történt, a hozzáadott port átirányítási szabály meg fog jelenni a listában.
Ezzel kész is vagyunk a routerrel. A használati útmutatónak megfelelően csatlakoztassuk a kamerát a routerhez, majd állítsuk be a "Wireless Settings" menüponton a paramétereket.
Most már tényleg készen vagyunk a kamera távoli használatának beállításával a mobilnetes hálózaton.
Hozzászólások
Beküldő: Vendég látogató | Beküldés időpontja | Válasz
T-Mobile
Beküldő: szogedi | Beküldés időpontja | Válasz
T-Mobile internet és az IP kamerák
A T-Mobile hálózata jelenlegi üzemeltetési állapotában a mostani ismereteink és tapasztalataink szerint alkalmatlan az IP kamerákkal való teljes együttműködésre, mert képtelenség rajta élőképet átvinni.
Beküldő: Vendég látogató | Beküldés időpontja | Válasz
Hozzáértők!
Beküldő: Vendég látogató | Beküldés időpontja | Válasz
T-Mobile interneten hogyan érem el a kamerámat?
Beküldő: Vendég látogató | Beküldés időpontja | Válasz
t-net
Beküldő: szogedi | Beküldés időpontja | Válasz
A lakossági T-Mobile-os csomagokkal nem fog menni
A Telenor ugyan lassú, de legalább megy.
Beküldő: Vendég látogató | Beküldés időpontja | Válasz
Ez csak T-Mobile-os PR duma
Beküldő: Vendég látogató | Beküldés időpontja | Válasz
3G
Beküldő: szogedi | Beküldés időpontja | Válasz
Telenor 3G sebesség
Beküldő: Vendég látogató | Beküldés időpontja | Válasz
gprs
Beküldő: szogedi | Beküldés időpontja | Válasz
3G/EDGE/GPRS használata
A példában dolgozzunk egy Foscam FI8905W IP kamerával, ami kb. 42kbyte-os (42*8=336kbit ) képméretet készít JPEG fájlonként. Az alábbi felsorolásban látható, hogy kb. milyen képfrissítési rátával dolgozhatunk különböző sávszélességű feltöltések esetén:
5Mbit/sec (5000/336): 15 fps
2Mbit/sec (2000/336): 6 fps
1Mbit/sec (1000/336): 3 fps
500Kbit/sec (500/336): 1,5 fps
256 Kbit/sec (256/336): 0,76 fps
160 Kbit/sec (160/336): 0,47 fps
128 Kbit/sec (128/336): 0,38 fps
80 Kbit/sec (80/336): 0,24 fps
Röviden összefoglalva az EDGE hálózaton minden további nélkül működik a kamerás megfigyelés, azonban a GPRS kb. 3-4 kbyte/sec feltöltési sebessége már kevés hozzá. Azzal nincs értelme foglalkozni.
Beküldő: Vendég látogató | Beküldés időpontja | Válasz
kérdés
Beküldő: szogedi | Beküldés időpontja | Válasz
Re: távoli elérés címsora
pl.: http://valami.dyndns.org:151
Beküldő: Vendég látogató | Beküldés időpontja | Válasz
Telenor ip kamera
Beküldő: szogedi | Beküldés időpontja | Válasz
Telenor Hypernet csomagok
Szóval a Classic csomag (amelynek 3 Gb volt az adatforgalmi korlátja) megszűnt, helyette egy sokkal többet sugalló névvel kell megbarátkoznunk, konkrétan a "Hypernet 5"-tel. Persze csak a név sugall többet, mert valójában kevesebbet fogunk kapni a név alatt, ugyanis sekit ne tévesszen meg, de az 5-ös szám itt nem a Gb-ra utal, hanem az átviteli sebesség maximumára Mbit-ben.
A Telenor tájékoztatása szerint a Hypernet 5 esetében 2 Gb az adatforgalmi korlát, amelyet korlátlan sebesség mellett használhat fel a kamera, ezt követően lassításra kerül sor. A lassítás konkrétan 32 kbit/sec feltöltési sebesség lesz. Ez arra elengedő, hogy kb. 10-15 másodpercenként feltöltsön egy felvételt a kamera az FTP szerver irányába, vagy ennyi időnként frissítsen egy élőképet.
Van azonban előnye is a Hypernet-es hype-olásnak, konkértan, hogy olcsóbb lett a tarifa, mert a Classic 3990HUF-os ára helyett a kevesebbet érő, de jobban hangzó csomagért csak 2990HUF-ot kell fizetnünk. Szóval amit elvettek, azt arányaiban vissza is adták.
Beküldő: Vendég látogató | Beküldés időpontja | Válasz
Távoli megfigyelés!
Beküldő: szogedi | Beküldés időpontja | Válasz
3G képes IP kamerák léteznek...
Ezen egyszerű okból eredően a 3G modulokat olyan kamerákba építik, amelyekért a felhasználók hajlandók többet is fizetni. Viszont ezekből jóval kevesebbet készítenek (ellensúlyozva a kis darabszámú gyártás és a bonyolultabb fejlesztés ill. építés okozta többlet költségek kontrasztját) jóval drágábban. Ezek a kamerák jellemzően több száz ezer forintos áron kerülnek forgalomba és szinte lehetetlen eladni őket. Mi is próbálkoztunk velük, de nem jutottunk velük semmire. Inkább bejön a 3G router + IP kamera páros. Olcsóbb és több kamera is képes működni egy SIM-en keresztül.
Beküldő: Vendég látogató | Beküldés időpontja | Válasz
T-Mobile internet és az IP kamerák
Beküldő: szogedi | Beküldés időpontja | Válasz
A T-Mobile esetében semmi bíztató
Olyan lehetetlen belső szabályozással rendelkeznek, hogy az ügyfélszolgálaton lehetetlen keresztülverekedni bármit is, de a konkrét céges kapcsolattartók is tehetetlenek a véleményünk szerint használhatatlan vállalati policy-jük miatt.
Jó hír viszont, hogy a Telenor-nál ténylegesen megmozdult valami, mert hamarosan kifejezetten IP kamerára kihegyezett csomagok jelennek meg náluk. A belső vizsgálat és a tervezés már folyamatban van a lehetőségek kiaknázása érdekében.
Beküldő: Vendég látogató | Beküldés időpontja | Válasz
IP kamerás megfigyelés
Beküldő: szogedi | Beküldés időpontja | Válasz
Az IP kamera folyamatosan tartja a kapcsolatot a nettel
Beküldő: Vendég látogató | Beküldés időpontja | Válasz
Nem Telenor szolgáltató - bármilyen megoldás?
Beküldő: szogedi | Beküldés időpontja | Válasz
A Telenor mellett még a Vodafone is számításba jöhet
Hogy a Telenor miért gátolhatja a Microsoft SQL server default 1433-as portját mi sem tudjuk, de az biztos, hogy ha ez a port megváltoztatásra kerülne, vélhetően a csatlakozási probléma megszűnne, de a OLEDB Provider vagy az ODBC driver nem tudna csatlakozni a szerverhez, azaz ha a kliens oldali alkalamazás működése nem ADO-val megoldott, maga az alkalmazás lenne hazavágva vele.
Nem a VPN kapcsolattal van a gond, hogy ha van VPN, akkor nincs más irányú kommunikáció a hálózati kártyán?
Beküldő: Vendég látogató | Beküldés időpontja | Válasz
Voda probléma
Beküldő: Vendég látogató | Beküldés időpontja | Válasz
kamerakép rögzítése
Beküldő: szogedi | Beküldés időpontja | Válasz
Ha van élőkép, rögzíteni is lehet
A másik verzió, ha a kamera mozgásérzékelés esetén küldi felvételeit egy FTP szerverre. Ha kevés a riasztás, ez már sávszélesség kímélő megoldás. Ugyanez működhet e-mail formájában történő riasztásként is, ahol a kamera a küldött levél mellékleteként elküld néhány képkockát vagy ha képes rá, videót. De csak beltérben érdmes használni, mert kültérben a természeti adottságok miatt (mozgó fák, levelek, felhők, madarak, bogarak, stb.) sok lehet a téves riasztás.
A sávszélességbe és szükséges megabit-be/fps-be a helyszín ismerete és a rögzítés tervezett módja nélkül felesleges belemenni, mert még csak megközelítő eredményre sem lehet jutni így.
Ha a két végpont össze van kötve WiFi-n, az egyik oldalon lévő internettel ugyanúgy kiengedhető a kamera a netre és bárhonnan el is érhető. Tehát az nem releváns, hogy így távolról nem követhető pl. mobilról a megfigyelt terület.
Beküldő: Vendég látogató | Beküldés időpontja | Válasz
köszönöm a választ
Beküldő: szogedi | Beküldés időpontja | Válasz
Swithc + AP --- AP + Router
A WiFi jel átmegy a túloldali Access Pointra, amiből ugyanúgy egy kábel jön ki, ami bemegy pl. a Router-be.
Egyszerű, mint a faék. :)
Beküldő: Vendég látogató | Beküldés időpontja | Válasz
t-mobile
Beküldő: Vendég látogató | Beküldés időpontja | Válasz
t-mobile szívás
Beküldő: szogedi | Beküldés időpontja | Válasz
Sajnos a T-Mobile ezt nem tartja fontosnak
Ehhez kell egy VPN szerver és hozzá egy VPN-es router. Így már lehetne a T-Mobile-nál is használni élő kamera képet, de ez már nem a lakossági díjszabás kategóriája, hanem ipari megközelítés, így beleszólhat a felhasznált adatforgalmi alapú díjszabástól minden. Szóval a T-t kerülni kell.
A Vodafone hálózatán, de nem a Vodafone előfizetőjeként azonban van megoldás. Erről néhány nap múlva konkrét cikket fogunk írni.
Beküldő: szogedi | Beküldés időpontja | Válasz
T-Mobile-el nem fog menni
Beküldő: Vendég látogató | Beküldés időpontja | Válasz
Voda
Beküldő: Vendég látogató | Beküldés időpontja | Válasz
Kérdés,
Beküldő: Vendég látogató | Beküldés időpontja | Válasz
port nyitás
Beküldő: Vendég látogató | Beküldés időpontja | Válasz
Telenor
Beküldő: Vendég látogató | Beküldés időpontja | Válasz
ip kamera erdőben
Beküldő: szogedi | Beküldés időpontja | Válasz
Ne ezt, hanem újabb típust szerezz be inkább, de működhet
Másik, hogy a világ is változott azóta, ezért a www.externet.hu oldalán nézelődj internet előfzetés után, mert náluk az élőkép is zökkenőmentesen megy.
Beküldő: Vendég látogató | Beküldés időpontja | Válasz
FI9821W
Beküldő: tmobilestick | Beküldés időpontja | Válasz
nem megy tmobillal
foscam 9821 + TPlink MR3240 + Tmobile mobilnet
Nem megy kivülről az elérés. Szépsghiba, hogy az onlinecamera.net-et kérdeztem a vásárlás előtt erről iméálen, de nem válaszoltak. köszönöm.
Beküldő: szogedi | Beküldés időpontja | Válasz
Vajon a kamera vásárlásakor is fel lett téve a kérdés?
Vajon a kamera vásárlásakor is fel lett téve nekünk a kérdés? Átlagosan heti 5-10 alkalommal kérdezik telefonon vagy mail-ben még a kamera rendelése előtt, hogy a T-vel menni fog-e az élő kamerakép átvitele. Mindannyiszor szájba rágósan elmondjuk, hogy T-MOBILE MOBILNETTEL NEM MEGY, MERT NAT-OLNAK.
Szerencsére elvétve mindig akad pár Don Quijote, aki jobban tudja nálunk és ezért belenyúl a tutiba. Persze ilyenkor mindig mi vagyunk a hibásak, s nem az, aki nem jár el körültekintően az internet előfizetés aláírása előtt. Kitartó kérdezés után a T technikai csoportja is megmondja szívesen, hogy a lakossági vagy kisvállalati csomagokkal NEM FOG IP CÍMET KAPNI A SIM, EZÉRT NEM LEHET ÉLŐKÉPET ÁTVINNI RAJTA SZOKVÁNYOS IP KAMERÁKKAL. Az adatforgalmi alapú ipari előfizetéseknél már menne, de azok meg drágák.
Mindenki azt hiszi, hogy a Telenort szeretjük, ezért írjuk, hogy őket kell használni. Meg kell nyugtatnunk mindenkit, hogy egyiket sem szeretjük jobban, mint a másikat, de A TELENORNÁL JELENLEG A SIM-EK MÉG MINDIG KAPNAK IP CÍMET, EZÉRT MEGY RAJTA A SZOKVÁNYOS IP KAMERÁVAL AZ ÉLŐKÉP. Hogy meddig fog ez működni, annak a Telenor a megmondhatója egyedül.
Beküldő: Shad | Beküldés időpontja | Válasz
Net
Mi egy 4 kamerás gaovisionos rendszert üzemeltettünk az egyik telephelyünkön a vodafonos internettel, mint írták is itt már a standardnet.vodafone.hu Apn-es beállítással.
Mondjuk a sebessége igen gyér volt ezért le is cseréltük rádiós netre ami nem csak olcsóbb de sokkal gyorsabb is, - helyi szolgáltató csinálta. Sok helyen vannak ilyen kis cégek akik feleannyiért adnak 20* gyorsabb netet, csak meg kell őket találni, mert a 2 fős vállalkozásoknak nem tellik milliárdos reklámokra ám :)
A lényeg hogy 2014-ben mind telenoros, mind vodafonos nettel működik a dolog, én ki próbáltam mindkettőt míg rá nem találtam a rádiós megoldásra.
Beküldő: Csodabogyó | Beküldés időpontja | Válasz
3G modem vs TP-Link router
Üdv! Érdeklődnék, hogy a fenti TP-Link TL-MR3420 router működik-e a Telenornál jelenleg kapható
3G-s modemek valamelyikével (Huawei E3272, E367, E303s, ZTE MF821D, MF668A). Vagy esetleg a Vodafonossal (K4607)...
Ugyanis egyik sincs benne a modem-kompatibilitási listában, a tp-link support szerint pedig
vagy működik vagy nem.
Kamerához kellene majd, ami még nincs kiválasztva.
A segítséget előre is köszönöm.
Beküldő: szogedi | Beküldés időpontja | Válasz
3G kompatibilitási lista
Az E372-vel biztosan megy, azzal használjuk mi is a TP-Link routerünket, igaz, hogy abból az MR3020-asat jelenleg. Amennyiben szükségünk van egy-egy új modemre, általában úgy megyünk az ügyfélszogálatra, hogy visszük magunkkal a kinyomtatott tp-link listát és aszerint válogatunk, hogy melyik van készleten a szolgáltatónál és melyik fog menni a routerrel.
A legjobb hír viszont az, hogy végre megjöttek a Foscam első P2P-s kamerái, amelyek már működni fognak akár a szolgáltatók saját routerével minden mobil hálózatból. A termék nevében kell keresni a P2P kifejezést, ami minden problémát meg fog oldani. Esetleg érdemes ezzel kapcsolatban telefonon érdeklődni nálunk.
Beküldő: NAT | Beküldés időpontja | Válasz
Telekomos hálózaton lakossági
Telekomos hálózaton lakossági szegmensben is létezik publikus ip cím, azonban a portnyitással gondok lehetnek. Pl.: Dominos kártyák egészen mostanáig publikus címeket kaptak internet APN használatakor, ott csak most lett bevezetve a NAT. Más, havi díjas csomagok esetében pedig (jelen pillanatban) kérhető, hogy milyen legyen az ip cím osztás a technikai supporttól. Indokolt esetben (pl. távelérés) természetesen ki is kapcsolják a NAT-olást. Azonban nem nyitható bármelyik port, erre érdemes odafigyelni (konkrét listám nincs). Illetve csak az internet APN-en keresztül érhetőek el publikus címek, a többi APN mind automtikusan NAT-olt. Hozzáteszem, a szolgáltató nem garantálja a működést, ezt csak azért írtam le, hátha segít valamit.
Beküldő: szogedi | Beküldés időpontja | Válasz
A "T"-nél tujduk, nem az ügyfél számít, de a Foscam p2p megoldja
A "T" esetében már megszoktuk, hogy nem azt nyújtják, amire szükség lenne. Sem évekkel ezelőtt, sem most nem élvez prioritást az ügyfelek kérése náluk, sőt, gyanítjuk, hogy a kérések, észrevételek el sem jutnak a megfelelő emberhez, ha van ilyen egyáltalán az ő oldalukon. Nekünk sosem sikerült érdemben elérnünk senkit sem a technikai csoportnál, hogy legalább hús/vér emberrel beszélhessünk a felmerülő problémákról. Hozzá kell tenni, hogy a Telenornál másfél óra alatt megvolt a konkrét vezető, akivel le lehetett ülni az asztalhoz.
A "T" ügyfélellenes magatartása mellett szerencse, hogy végre megérkeztek a Foscam P2P-s kamerái, amelyek akkor is biztosítják a távoli elérést, ha a szolgáltató ezt nem igazán szeretné biztosítani. S ami a legfontosabb, hogy a Foscam P2P-s kamerái esetében nem P2P-s kamerákról beszélünk, amelyeknek semmilyen használható felülete nincs, hanem eredeti ízzig-vérig kamerákról, amelyekben a P2P csak egy plusz funkció végre.
Beküldő: Steve89 | Beküldés időpontja | Válasz
új típusú routerrel is működik a dolog
Hello.
Az lenne a kérdésem, hogy az új kiadású TP-LINK TL-MR3420 Router-el is működik az Ip kamerás beállítás?
http://www.tp-link.com/lk/products/details/?model=TL-MR3420#spec
Köszönöm a választ előre is:
István
Beküldő: szogedi | Beküldés időpontja | Válasz
TP-Link 3G router
Az újabb verziók a TP-Link 3G routerei közül szerencsére csak stabilitást hoztak, de különösebben nagy működési változást nem. Tehát a konfiguráció menete változatlan maradt, a fagyások pedig vagy megszűntek, vagy ritkábbak lettek.
Beküldő: Khaut Zsolt | Beküldés időpontja | Válasz
voda gond
Sziasztok!
Vodafonos 3G-t szeretnék beállítani egy TP-MR3020-as routerrel. A gyártó honlapján a kompatibilitási listában Magyarország nem szerepel, de az "other location" felsorolásai között megtaláltam Not ISP Specific bejegyzéssel.(HUAWEI 1550)
Frissítettem a firmware-t is. Ennek ellenére nem tudok életet lehelni a routerbe. (gépre csatlakoztatva működik a stick)
Van valakinek ötlete?
Köszi!
K.Zsolt
Beküldő: liteon48 | Beküldés időpontja | Válasz
Suntek HC-300M vadkamera.
Kérdésem a vadkamerával kapcsolatos. A kamera GSM modullal van szerelve ami elemmel működik és bárhonnan ha van lefedettség képes mozgásérzékelés után képet küldeni az interneten keresztül a megadott e-mail címre. Tehát sokkal olcsóbb mint a képenkénti MMS küldés. Fórumokat videókat nézegetve ez szinte minden országban működik CSAK MAGYARORSZÁGON NEM!!! Mert a szolgáltatók nem képesek megadni egy SMTP beállítást!! Jelenleg a T-mobil-al harcolok mert van egy Doninós internet elérés, de nem tudnak hozzá megadni egy valóban működő beállítást! Németországi ismerősnél ahol szintén T- mobil van viszont működik a kamera. Az a beállítást viszont nem jó ide. A hazai "szakemberek" ezek szerint ennyire töketlenek lennének? Tudna valaki egy beállítást küldeni vagy megosztani amivel működik a szóban forgó kamera? Válaszokat előre is köszönöm!
Oldalak