IP kamera mint webkamera - térfigyelő kamera élőképének beágyazása honlapra
Elsődleges fülek
Egyre több partnerrel folytatott beszélgetésünkben felmerül a kérdés, hogy miként lehetne legegyszerűbben olyan online webkamerát vagy webkamera rendszert telepíteni, amely IP kamerák élő adásai automatikusan megjelennének weblapon is. Amikor megemlítjük, hogy ez velünk a világ egyik legegyszerűbb dolga, mindig hitetlenkednek, aztán amikor mégis működik, mindenki álmélkodik, hogy tényleg egyszerű és még százezrekbe sem került.
Ebben a blogbejegyzésben szeretnénk megismertetni mindenkivel, milyen könnyű is velünk az üzembe helyezett és távolról már elérhető, általunk forgalmazott IP kamerákból online webkamerát készíteni. A bemutatáshoz az Adobe Dreamweaver CS3 szoftvert használjuk fel, de természetesen az elv minden más program esetében ugyanez.
Hozzunk létre egy új HTML dokumentumot...
...majd alakítsuk ki a szöveges részeket, és jelöljük ki, hova kerüljön a kamera élőképe! Ha megvan az élő webkamera helye a honlapon, szúrjunk be a megfelelő helyre egy táblát (table)...
Adjuk meg a tábla fontosabb paramétereit. A példában az IP kamera élőképének méretét 320x240 pixelben szeretnénk látni, ezért a tábla szélességét 320 pixel méretben határozzuk meg. Az élőkép megjelenítéséhez a tábla összesen egy sorból és egy oszlopból kell álljon. Mivel nem szeretnénk sem keretet a tábla köré, sem térközt a tábla és a tartalma között, ezért az összes többi értéket 0 pixelben rögzítjük.
Szeretnénk, ha a tábla tartalma, azaz a webkamera élőképe az oldal közepén jelenne meg, ezért rendezzük magát a táblát az oldal közepére.
Ha jól csináltuk, a tábla valóban az oldal közepén jelenik meg a változtatást követően.
Ha már idáig eljutottunk, ekkor jönne a munka lényegi része, maga a webkamera élőkép honlapba illesztése. Ennek kivitelezése igényel némi szakmai ismeretet, ezért az egyszerűség kedvéért ezt mi teljességgel elvégezzük ügyfeleink helyett. A kódot e-mailben juttatjuk el ügyfeleink számára, amelynek elkészítéséhez szükségünk van a:
- DynDNS hosztnévre (vagy fix IP címre)
- port számra
- látogatói jogkörrel rendelkező bejelentkezési név/jelszó párosra
- és persze a kamera típusára
- valamint az alkalmazandó felbontás méretére (pl. 640x480, 640x360)
Ha az információk rendelkezésünkre állnak, egy .txt kiterjesztésű fájlban elküldjük azt a kódót, amit az ügyfélnek csak be kell illesztenie a fenti módszerrel előkészített honlapjába. Az alábbi kép mutatja, hogy a tábla mely részébe kell illeszteni a kódot.
Ha beillesztettük a küldött JavaScript kódot, valami hasonlóan érdekes dolgot fogunk látni a sorok között. Ez így normális, így mást már nem is kell tennünk, mint elmenteni a fájlt...
...és kipróbálni a készített anyag működését.
Ugye ön is meg tudná csinálni?
Ha hasonló megoldáshoz keres kamerákat, legyen Ön is az ügyfelünk és vásároljon tőlünk, de addig is írjon nekünk, hívjon bennünket vagy tegye fel kérdéseit MSN kliensünk segítségével!
Hozzászólások
Beküldő: Vendég látogató | Beküldés időpontja | Válasz
Weblap
Beküldő: szogedi | Beküldés időpontja | Válasz
Weblapba ágyazhatóság
Foscam MJPEG sorozat esetén a forrás ehhez pl:
http://111.222.333.444:555/videostream.cgi?user=nev&pwd=jelszo (mjpeg forrás)
http://111.222.333.444:555/snapshot.cgi?user=nev&pwd=jelszo (jpeg forrás)
Beküldő: Vendég látogató | Beküldés időpontja | Válasz
Alapkérdés...
Beküldő: szogedi | Beküldés időpontja | Válasz
RTSP stream a lényeg ebben az esetben
A sávszélesség rugalmas, de azt tudni kell, hogy a szép képhez min. 3-4Mbit/sec kell HD Ready-ben is a kamera oldalról mindenképp, tehát egy 5Mibit/sec-es kapcsolat a minimum. Meg tesztelés előtte természetesen.
Beküldő: Vendég látogató | Beküldés időpontja | Válasz
Kösz a választ! Bizony a